موضوع: ارتباط با مؤمنین

امام علی(ع): غایَةُ الایمانِ: اَلمُولاةُ فِی اللهِ،وَ المعاداةُ فِی اللهِ وَالتَباذُل فِی اللهِ وَ التَّواصُل فِی اللهِ سُبحانَه  

غایت ایمان،دوستی برای خدا و دشمنی برای خدا، بخشش به یکدیگر برای خدا و ارتباط برای خداست.

(شرح غرر الحکم 4/375)

مقام معظم رهبری: در روایت ها وارد است که مومنین با یکدیگر تراحم و تعاطف دارند،یعنی به هم رحم
 می کنند و با یکدیگر عطوفت می ورزند. این یک وظیفه اخلاقی است و این امر در پیشرفت و بنای اجتماعی ما تاثیر دارد. 
(خطبه های نمازجمعه تهران 16/1/81)

* گذشت بی نظیر: مردی به محضر امام صادق(ع)  آمد و عرض کرد: فلانی(پسر عمویت) از شما سخن گفت و
بسیار بدگویی کرد. امام صادق(ع) وضو گرفته و به نماز ایستادند. آن مرد می گوید: باخود گفتم امام می خواهد او را نفرین کند. ولی دیدم دو رکعت نماز خواند و عرض کرد: بارالها من از حق خود گذشتم و تو از من بخشنده تر و کریم تری، درخواست دارم او را ببخشی و برای اهانتی که به من نموده او را مواخذه ننمایی.

(مکارم الاخلاق ج1ص345)

برتو خوانم ز دفتر اخلاق                                   آیتی در وفا و در بخشش

کم مباش از درخت سایه افکن                              هر که سنگت زند ثمر بخشش           

(حافظ)

درس اخلاق/اخلاص

درس اخلاق/اخلاص2

درس اخلاق / ارتباط با مؤمنین

درس اخلاق / اخلاص (3)

,فِی ,امام ,اللهِ ,ع ,بخشش ,فِی اللهِ ,او را ,با یکدیگر ,امام صادق ,برای خدا

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سیمامایس shadon skpl homak جاوید دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. برنامه درسی اشکِ مَشک (کشکول ولایت نامه) نَــــقدانه درسی و آموزشی ..:: الفبای زندگی ::..